Výběr vhodné odsávačky

Je velmi důležité vybrat správný typ odsávačky neboť každá odsávačka je konstrukčně stavěna pro určitou aktivitu odsávání. Proto věnujte velkou pozornost našemu doporučení. Životnost odsávačky je závislá na četnosti, délce a intenzitě odsávání. Uvedený postup výběru odsávačky je naším doporučením, ale je nutné vždy zvážit a brát v úvahu individuální potřeby matky.

 

 

 

Typy odsávaček

 

Manuální odsávačky

Vhodné pro maminku s běžnou laktací, která kojí, ale občas potřebuje uvolnit prsy před kojením nebo doodsát mléko po kojení, aby důkladně vyprázdnila prsy.

 

Osobní elektrické odsávačky

Vhodné pro maminku s velkou laktací, která kojí, ale několikrát denně potřebuje uvolnit prsy před kojením nebo doodsát mléko po kojení, aby důkladně vyprázdnila prsy. Přebytek mléka je vhodné zamrazit v mrazicích sáčcích Medela.

 

Nemocniční elektrické odsávačky

Doporučeno použít mamince, která nekojí a odsává plnou dávku mléka několikrát denně. V případě problémů s nástupem laktace je vhodné použít dvoufázovou odsávačku Symphony. V případě běžné laktace postačí použít jednofázovou odsávačku Lactina Select. Přebytek mléka je vhodné zamrazit v mrazicích sáčcích Medela. 

V případě, že maminka nemá příležitost použít nemocniční odsávačku přímo v nemocnici, je možnost jejího zapůjčení v rentálních stanicích MEDELA.

 

Odsávačky dvoufázové

Dvoufázový systém odsávání věrně napodobuje sací rytmus miminka, tj. první stimulační fázi a druhou laktační fázi. Z tohoto důvodu je dvoufázová odsávačka velmi šetrná k prsům a je vhodná pro maminky, které potřebují po porodu nastimulovat laktaci, aby mohlo být miminku v co nejkratší době po porodu podáváno mateřské mléko. Stejně tak je vhodná pro maminky, které z jakýchkoliv důvodů nemohou své miminko po porodu kojit. U maminek, které nemohou své miminko kojit (předčasně narozené děti, císařský řez nebo jiné zdravotní důvody), je při použití dvoufázové odsávačky Symphony v co nejkratší době po porodu prokázán nástup laktace do 30 hodin.

 

Odsávačky jednofázové

Jednofázový systém odsávání zajišťuje bezpečné a šetrné odsávání mléka v případě, že laktace probíhá bez problémů. Všechny jednofázové odsávačky mají regulaci vakua, která zajišťuje odsávání mléka tak, aby bylo pro maminku příjemné. V prvních dnech po porodu není vhodné použít mechanickou pístovou odsávačku. Je doporučeno použít mechanickou dvoufázovou odsávačku Harmony.

 

Při výběru vhodné odsávačky kontaktujte, prosím, naše obchodní oddělení.
Ochotně Vám poradíme, popř. doporučíme konzultaci s laktační poradkyní, porodní asistentkou či lékařem.