O nás

Společnost DN FORMED Brno s.r.o. byla založena v roce 1992 se zaměřením na dodávky zboží a služeb pro zdravotnictví, lázeňství, laboratoře, ústavy sociální péče a fitness centra.

V oblasti obchodu pokrýváme široký sortiment zboží a následný servis zajišťujeme vlastními kvalifikovanými servisními techniky.

Od roku 1996 provádíme činnost v oblasti metrologie – kalibraci měřidel a validaci laboratorních přístrojů. Získali jsme registraci Českého metrologického institutu na opravy stanovených měřidel. Máme  zpracovanou  metodiku pro zavedení metrologického řádu nemocnic, laboratoří a dalších provozů.

Pro zajištění komplexních dodávek technologických celků jsme smluvně navázáni na projekční atelier se specializací na zdravotnickou technologii. 

Naše společnost se zaměřuje na prodej výrobků s vysokou kvalitou a dlouhou životností.

Jsme výhradním zástupcem, distributorem a autorizovaným servisním střediskem renomovaných výrobců, se kterými dlouhodobě spolupracujeme:

 • Již v roce 1994 jsme zahájili spolupráci se švýcarskou společností MEDELA – výrobcem chirurgických odsávaček vyznačujících se speciálním pístovým odsávacím systémem, který zaručuje jejich kvalitní bezúdržbový provoz a dlouhou životnost.

 • Společnost GCE zastupujeme od r. 2000 a její výrobky, především se zaměřením na kyslíkovou terapii, svoji stabilní pozici v českém zdravotnictví stále prohlubují. 

 • Od roku 2002 kooperujeme s anglickým výrobcem produktů pro čisté prostory ve farmacii, zdravotnictví a průmyslu společností ENVAIR. Klíčovým zaměřením je výroba rukávcových izolátorů, laminárních boxů a biohazardů.

 • V roce 2003 jsme rozšířili portfolio MEDELA o odsávačky mateřského mléka a pomůcky pro podporu kojení. Naší dlouholetou pečlivou prací jsme vybudovali cestu, která vede k odborné pomoci maminkám v období kojení.

 • Stejně tak rokem 2003 začala naše spolupráce s další švýcarskou společností NOUVAG. Infiltrační pumpy tohoto výrobce jsou vhodné pro použití na plastických a cévních chirurgiích. Pro svoji vysokou kvalitu si našly v průběhu uplynulých15ti letech na našem trhu výsadní postavení.

 • Nástroje pro plastickou chirurgii německého výrobce DUFNER nabízíme od roku 2004. Postupně jsme produktové portfolio rozšířili o nástroje pro thoraskopii, kardiochirurgii, gynekologii, laparoskopii, VATS/MICS a pediatrii.

 • Od roku 2005 zastupujeme společnost EMED se zaměřením výroby na přístroje pro elektrochirurgii, argonovou koagulaci a Termostapler - systém pro scelování cév. Variabilita příslušenství zajišťuje plné využití v otevřené chirurgii, laparoskopii a endoskopii.

 • Jednorázové neutrální elektrody výrobce TYROLMED-VERMED jsme na našem trhu začali nabízet již v roce 2006 pod hlavičkou původního názvu společnosti Nessler. V současné době jsou tyto elektrody součástí kvalitního spotřebního materiálu nabízeného k elektrochirurgickým jednotkám.
 • V roce 2007 jsme navázali spolupráci s METRUM CRYOFLEX evropským výrobcem kryoterapeutických, kryochirurgických a laserových přístrojů používaných v chirurgii a rehabilitaci. Naše společnost se tak stala průkopníkem celotělové kryoterapie v ČR.

 • Německého výrobce SCHMITZ, specializujícího se na zdravotnický nábytek určený pro operační sály a zdravotnické provozy, zastupujeme na našem trhu již od roku 2008. Operační stoly a vyšetřovací křesla pro mnoho zdravotnických oborů jsou jedinečné nejen svou vysokou kvalitou, ale také moderním designem.

 • V roce 2009 jsme v rámci dodávek zdravotnických svítidel navázali spolupráci se švýcarskou společností DERUNGS, jejíž operační i vyšetřovací svítidla se vyznačují velmi kvalitní LED technologií a novinkou - diamantovou optikou.

 • Od roku 2010 spolupracujeme se společností RATIOLAB, která vyrábí plastové produkty určené pro laboratoře a farmaceutický průmysl. Jeho specializací je výroba pipet a spotřebního materiálu pro dávkování kapalin nebo při použití v kryoaplikacích. 

 • Do porodnic jsme začaly nabízet systémy suchého ohřevu a pasterilizace mateřského mléka německého výrobce BARKEY v roce 2015. Díky jednoduchosti jejich obsluhy a dokonalému hygienickému systému zájem zákazníků o jejich pořízení stále roste.

 • Švédskou společnost MIRIS zastupujeme od roku 2016. Analyzátory mateřského mléka našly brzy své uplatnění v českých i slovenských perinatologických centrech.

 • Od roku 2018 do 2021 jsme výhradně zastupovali švédskou značku TWISTSHAKE - dětské nádobí z bezpečného plastu vyráběného v číně. 

 • Od roku 2020 jsme výhradním zástupcem firmy PAXMAN - britský výrobce technologie pro chlazení pokožky hlavy pro zmírnění následků chemoterapie - alopacie.

 • V průběhu roku 2021 jsme navázali výhradní spolupráci se značkou MINIKOIOI, která vyrábí ve vlastní továrně silikonové nádobí neobsahující žádné ropné produkty.

 

Motto, které jsme dali naší společnosti před 25 lety, zní: „Více než jen prodej …“.

Proto považujeme za samozřejmé zajistit po prodeji i veškeré následné služby.